- A fűnyírás gyakorisága meghatározza a gyomnövények elterjedtségét, a vízháztartást és tápanyag ellátottságot. Mivel a fűfajok nyírásának gyakorisága befolyásolja a növények virágzását és a mag érlelését, ezért fontos ennek megelőzése.
Bővebben >>
- Az elgazosodott, parlagon lévő területeket kaszálással gondozzuk. Kaszálástól a terület megjelenése gondozottabb, esztétikusabb lesz. A fűkasza jelenti a megoldást, ha magas füvet vagy szegélyt szeretne lenyírni, valamint felhívjuk figyelmét, hogy a parlagfű elleni közérdekű védekezés végrehajtásáról a 2008. évi XLVI. törvény, illetve a 221/2008 (VIII.30.) Kormányrendelet rendelkezik.
Bővebben >>
- A rendszeres kaszálás megakadályozza a gazok, és az allergiát okozó növények virágzását, felmagzását. Ezért nem képesek elszaporodni, így az allergiás problémák kialakulása megelőzhető.
- Gyepszellőztetéssel az elhalt fűréteget távolítjuk el. A gyep gyökereit a gyepszellőztető megvágja, ennek következtében a gyep jobban bokrosodik, sűrűsödik. A gyepszellőztetés hatására a fű megújul, fiatalodik, sűrűsödik.
- Egy átlagos ember arra gondol a szó hallatán, hogy a zöldhulladék az, amit nem lehet a kukába dobni, és természetesen, ha valami zöld, akkor az biztos, hogy valami környezetvédelmi dolog. Zöldhulladék keletkezhet például a faágak, falevelek, fanyesedék, vagy a fűnyírás során keletkezett fűkaszáléktól is.
Székesfehérvár 30km-es körzetében ingyenes kiszállással állunk a rendelkezésére!